?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
IT Академія SoftServe. Курси з Quality Control. Частина 2
vaop
На днях закінчився перший спринт нашого навчання, тому можна зробити певну «ретроспективу».
Вже давно пройшов перший захват від незвичної та ефективної організації курсів. Навчальні будні зовсім не сірі, просто вже не тішишся як дитина кожній новій презентації або новому знайомству. З’явився певний ритм. Наприклад, знаю, що на вихідних треба повчити теорію до понеділкового тесту. Що раз (або двічі) на тиждень дається презентація з величезним об’ємом інформації. Що новий матеріал найкраще сприймається, коли Володя «веде» презентацію, а Люда наводить «стоп’ятсот» прикладів з реальної роботи.
Зо три тижні тому з’явилось певне роздратування від «багів» у презентаціях та домашніх завданнях. Одне домашнє завдання мене взагалі добило – не міг нормально зробити Test Design Specification на основі кривої та глючної форми EditPatient.
А потім якось раптом зрозумів, що презентація – це лише основна «нитка» теми, якісно та глибоко вчитись потрібно по інших джерелах – від класичних «тестерських» підручників до Вікіпедії та перекладів на російськомовних форумах. А глюки в домашніх завданнях – це начебто модель непорозумінь у реальній роботі (і привід задуматись, які саме моменти слід уточнювати у свого керівника або у замовника).
Ще й Люда опустила нас на землю. Коли почали жалітись на велику кількість незрозумілостей у домашній роботі, вона засміялась і сказала, що це одне з найдосконаліших завдань, які зустрічала у її житті. В реальних проектах завжди набагато більше непорозумінь.
Деколи буває важко. Чим більше вчимось, тим більше розумію, як нам ще далеко до того, щоб стати нормальними тестерами. Але ця «прірва» для людини з вулиці ще більша, ніж для курсантів. Ще один привід для песимізму – після пост-радянських вузів незвично вчитись з сильними колегами. Я звик бути у навчанні одним з найсильніших студентів в групі (учнів у класі), а тут раптом всі навколо розумні, та ще й за рахунок молодшого віку і свіжішої голови швидше за мене вловлюють нові матеріали.
Працюємо із Jira, готуємось до практичної роботи :) Буває, що тупимо – то залогуємо не той час, то закриємо не ту таску. Я на днях щось не так зробив у SVN та примудрився не зберегти своє домашнє завдання з домашнього компа, потім червонів як двієчник. Але на опускання рук немає часу :)
Але краще тупити на курсах, ніж потім у реальному проекті.
Ми почали представляти свої домашні завдання англійською мовою. Як найслабший у групі по рівню англійської, я дуже цьому зрадів – живе спілкування дуже допомагає вчити мову (бідні одногрупники, слухати мій жахливий English…). Щоправда, дещо перегнули палку – замість коротких і змістовних виступів на 5-10 хвилин ми почали по півгодини зачитувати з екрану десятки однотипних тест-кейсів. Це зайве. Але ніби розуміємо і пробуємо виступати лаконічно.
Екскурсія по офісу показала нам, як багато зусиль вкладено в створення комфортних мов для роботи. Чомусь на інтернет-форумах при обговоренні айтішних контор найчастіше пишуть про безкоштовні чай-каву-печеньки, мене це трохи смішить. Зате дуже сподобались можливість займатись спортом, велопарковка і душ, лікар. А саме головне – це підтримка розвитку персоналу: мовні курси, допомога у навчанні, оплата екзаменів... Career advisor – це взагалі круто.
Навчаючись у вечірній час, кожного разу бачиш, як багато людей працюють до 8-9-ї години, а деколи й пізніше. Розумієш, що печеньки і т.п. – це все прикольно, але основне тут багато і якісно працювати. Мене як фрілансера це не лякає («Фріланс – хороша організація роботи. Хочеш – працюєш, не хочеш – все рівно працюєш»).
Про привітність до нас з боку викладачів і взагалі людей з фірми я вже писав раніше.
Ось такі основні враження за перший місяць (з хвостиком) навчання.
Далі буде.
Tags:

  • 1
Нема печеньок :(

дай Бог, щоб це була єдина проблема у СС :)
а ми сьогодні закінчили самий цікавий тиждень (саму цікаву тему) з початку курсів - баг-трекінгові системи.

Та ні, проблем всюди вистачає і далеко не в самих печеньках справа :( Хоча у порівняні пізнається все і у СС реально краще, ніж у багатьох інших місцях.
Але тестерський хліб нелегкий. У мене зараз в тімі один дядько займався складанням плану для мануал-тестінгу, то я прикинув уже що це таке...

у кожній роботі є свої нюанси. всьому треба вчитись. досвід - велика сила. ми зараз у Джирі більш-менш спокійно працюємо, а ще місяць тому дивились на неї зі страхом і нічого не розуміли.

Оті що до 8-9ї години працють - то Agile-програмери. Сам бувало до 1 ночі засиджувались перед днем Показу.
Так тестерам не легко працювати. Та й усім не перелевки, особливо коли клієнт любить добавляти функціонал по ходу Sprint'а.
Одне цікаво, чого вони вас на SVN присадили, коли багато вже компаній пересіли на GIT, який є більш гнучкішим.
А вам уже показували автоматизовані системи тестування для functional чи acceptance testing?

SVN - це у нас в навчанні. Як воно в практичній роботі - хз.
Автоматичні системи не показували. Ми ж "ручні", а ATQC - це інший курс, зараз як раз набирають групу "авто-тестерів".

О це якрах потрібне, бо якраз тестери що вміють написати сценарій автотестування цінуються більше в компаніях.
У нас QA користуються Behat/Mink на Selenium.

  • 1