?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
IT Академія SoftServe. Курси з Quality Control. Частина І
vaop
Сьогодні почався третій тиждень нашого навчання.
Встигли познайомитись з групою і викладачами, пройтись по загальних теоретичних темах. Вже розглядали типи тестування, методології програмування, SVN, JIRA… Після багатьох років роботи у форматі «ознайомився з завданням – підтвердив – виконав – відправив» мені було цікаво, як організовані комунікації у складних проектах. Узгодження версій, одночасний доступ до файлів і т.п. – досить складна штука, яка вимагає порядку та чіткого дотримання правил. Ще дуже корисною була інформація по видах комунікацій – від особистого спілкування тестера з девелопером і до систем баг-трекінгу.
У минулу п’ятницю ми познайомились з типами тестування. Тема досить складна, бо тих типів/видів є пара десятків (декілька класифікацій за різними ознаками). Сьогодні трохи розвіявся туман у голові – завдяки колективному обговоренню наших презентацій (проводили тестування різних товарів – від чемодана до навушників). Люда своїми поправками до наших презентацій дуже вдало ілюструвала відмінності між різними видами, пояснювала, що спільне, чим відрізняються і т.д.
І ще одним моментом приємно здивувала наша група на сьогоднішньому занятті. Після того, як я і Марічка представили свої презентації на українській мові, Микола виступив на англійській, і після нього всі одногрупники підтримали цю мовну ініціативу. Мені майже все було зрозуміло, особливо легко дався до розуміння виступ саме Миколи (хоча у нього не найвищий рівень англійської в групі) – чи то тема велосипедного колеса виявилась близькою, чи просто Коля вживав нескладні словесні конструкції.
Коротше кажучи, IF-031.MQC – великий респект, а мені треба вчитись і вчитись (сьогодні не вдалось переступити мовний бар’єр і задавати питання на англійській, сидів як німий пес).
Далі хотів розповісти, які розумні і хороші люди нас вчать, але пообіцяв дати Володі посилання на свій ЖЖ, тому плани міняються – буду критикувати. Жартую, звичайно.
Наші викладачі разом з Людою – великі молодці, які дають цікаві та корисні знання. Від цього навчання у мене в голові вже поламалось багато стереотипів (про те, як треба вчитись і для чого все це потрібно).
В середу пишемо тести по Скраму та видах тестування. І починаємо перший Спрінт.
Радує, що на роботі стало менше замовлень, тому можна буде більше часу приділяти навчанню. Останні тижні щось важко дались – дефіцит часу, робочі нюанси і непорозуміння вдома… Де можна взяти розуму, терпіння і додаткових кілька годин на добу?
Tags:

  • 1
Коли подобається предмет - то й швидше вдається засвоїти матеріал.

То у вас веб чи оффлайн програмування?
Бо, якщо веб - по на власному досвіді скажу, що багато з SVN переходять на GIT. Система по ідеї на ті же стороні вулиці, але по характеру зовсім відмінна.
О і JIRA бачу й у вас досить популярна )

веб чи оффлайн - ми лише студенти, тому не дуже в темі, які саме продукти випускає SoftServe :)
а щодо SVN - просто вчать працювати з цим інструментом (і з іншими). немає таких аксіом, що потрібно працювати саме в SVN. навіть якщо якась умовна компанія віддає перевагу одній умовній системі управління версіями, то завжди є ймовірність, що замовник поставить умову використовувати іншу систему (у нього вся робота йде через іншу; або просто йому так більше подобається).
важко відповідати на твої питання, бо поки що знань і розуміння у мене небагато. враження приблизно таке, ніби заглянув у привідкриті двері величезної бібліотеки ("ох, блін, скільки тут знань!!!").

Доречі дуже вже багато корисної та нової інформації присутнє на Youtube, але то в більшості на англіському й записи з конференцій. Так, що є резон підтянути англійську )
Вдалого навчання!

Щось ти затих :(

привіт.
я не дуже активний блогер :)

А я би почитав як там на тестерському поприщі.

я вчора написав про перший спрінт.
а як твоя робота? ти викладання зовсім лишив, чи паралельно на двох роботах працюєш?
до речі, вітаю тебе з ДН!

Edited at 2013-06-28 04:17 pm (UTC)

Дякую.
Я з нафти йду, але ще тримають там незавершені справи. Думаю, місяць часу.

  • 1